PIPER HEIDSIECK ROSÉ SAUVAGE Brut Magnum (1,5l)

Delikátní růžové šampaňské jiskřivé růžově lososové barvy, které vyniká svou nespoutanou a výraznou vůní po červeném ovoci – jako je rybíz, třešně, lesní jahody a ostružiny. Po chvíli, jak víno dýchá a otevírá se, se přidá krvavý pomeranč, černé třešně a máslové sušenky. V chuti je živé a elegantní s jemným dotekem jahod a červených pomerančů.


  • Na skladě
2 995 Kč
Kategorie: Piper Heidsieck
Barva / Typ: Růžové
Obsah cukru: Brut
Oblast: Champagne
Velikost lahve: 1,5l
Ročník: Neročníkové
Balení: Holá láhev
Země původu: Francie
 

Hrozny

Odrůdy: 50 % Pinot Noir, 25 % Meunier a 25 % Chardonnay.

Z toho minimálně 25 % jsou rezervní vína. Celkově hrozny pochází ze 100 různých cru.

Toto růžové šampaňské je vyrobeno metodou míchání, ve směsi je tedy 15 % Pinot Noir vinifikováno jako tiché červené víno. Toto Pinot Noir pochází většinově ze slavných vinic v Les Riceys.

 

Zrání

Rosé Brut Sauvage zraje minimálně 24 měsíců na kvasinkách ve sklepě a následně po odkalení (degorgement) ještě další 3 měsíce..

Dosáž: 8 g/l

 

MAGNUM

Zrání v Magnumu (láhev o objemu 1,5l) se považuje za tu nejlepší volbu. Tvar láhve je maličko jiný, než u standardní 0,75l. Jde především o poměr velikosti hrdla láhve k jejímu tělu, které je u magnumu větší. To umožňuje snížit okysličení vína a dá tak prostor pro optimální a komplexnější stárnutí. Jde tedy o šampaňské v jeho nejlepší formě.

 

Chuť

Delikátní růžové šampaňské jiskřivé růžově lososové barvy, které vyniká svou nespoutanou a výraznou vůní po červeném ovoci – jako je rybíz, třešně, lesní jahody a ostružiny. Po chvíli, jak víno dýchá a otevírá se, se přidá krvavý pomeranč, černé třešně a máslové sušenky. V chuti je živé a elegantní s jemným dotekem jahod a červených pomerančů. Ty doplňují noty ostružinového džemu, lékořice a lehce pikantní kouřové tóny. Závěr je plný a dlouhý s krémovou texturou.

 

Párování k jídlu

Vychutnejte si toto Rosé samotné jako aperitiv nebo v kombinaci s pokrmy jako je: steak ze svíčkové s červenou cibulkou, šťouchanými bramborami a demi-glace či lososový filet s citrónovo-koriandrovou omáčkou nebo grilované cukety, lilky a rajčata s bylinkami. Samozřejmě kombinace s dezerty z červeného ovoce (třešňový koláč, jahodová bublanina, či jahody Wimbledon) je vždy skvělou volbou.

Ideální teplota podávání je 8 - 10°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

ph_logo

Florens-Louis Heidsieck byl synem luteránského ministra z Vestfálska. Přestěhoval se do Remeše, aby tam pracoval jako obchodník s oděvy a objevil tam kouzlo vinařství. Své vlastní víno začal vyrábět v roce 1780 a přestože nebyl ani vinař ani rodák z Remeše, měl talent a ve své nové profesi tvrdě pracoval. Svůj vlastní Vinařský dům založil 16. července 1785. To se již v tomto umění stal odborníkem a dokonce věnoval jedno ze svých vín královně Marii Antoinettě. Navíc získal tu čest, že mohl své víno prezentovat Její Výsosti sám. Když Florens-Louis Heidsieck v roce 1828 zemřel, jeho synovec a spolupracovník Christian Heidsieck převzal Maison Heidsieck v partnerství se svým bratrancem, Henri Guillaume Piperem.

Piper byl výjimečně nadaným obchodníkem a jako podnikatel své doby cestoval po světě a propagoval šampaňské Heidsieck. Čtrnáct královských a císařských dvorů z nich udělalo svého oficiálního dodavatele a nedlouho nato bylo "Heidsieck od Pipera" jediným šampaňským, které praví aficionados pili. A tak se víno s jakostními standardy přísně definovanými samotným Florens-Louis Heidsieckem velmi rychle stalo známým jako "Piper-Heidsieck".

V říjnu 1838 se tato jména ještě více přiblížila, když se Henri Piper oženil. ...s vdovou po Christianu Heidsieckovi!

1. ledna 1851 Henri Piper přibral do spolku svého bratrance J.C. Kunkelmanna.

Při příležitosti stého výročí Domu v roce 1885 pověřili známého klenotníka ruského královského dvora Fabergé, aby vyrobil ornament ze zlata, lapis lazuri a diamantu a ozdobili jím speciální šampaňské vyrobené při této příležitosti.

Po smrti J.C. Kunkelmanna pokračoval jeho syn. Poté podnik převzala jeho dcera a zeť a Dům zůstal v rodině.

V roce 1985 Piper-Heidsieck velkolepě oslavil dvousetleté výročí na Château de Versailles.

Na konci 80. let se Piper-Heidsieck spojil s mezinárodně známou firmou vyrábějící víno a alkohol Rémy Cointreau.

V roce 1997 se Piper-Heidsieck rozhodl používat červenou barvu ke zvýraznění své hrdé a inovativní osobnosti a ukázat ji na svých lahvích celému světu.